Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Agnieszka

Dzień Otwarty na Politechnice Śląskiej

Dzisiaj 8 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Zainteresowani poznają zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na najbliższy rok akademicki. Oprócz tego będą mieli możliwość odwiedzenia wybranych wydziałów Politechniki Śląskiej, porozmawiania ze studentami i pracownikami uczelni.

Podczas Dnia Otwartego przystępujący w tym roku do egzaminu dojrzałości uczniowie szkół średnich oraz młodsi będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017. Dowiedzą się m.in. jakie kierunki studiów – technicznych oraz nietechnicznych – proponuje 18 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza, Rybnika i Sosnowca. Uczestnicy spotkania poznają ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się, jakie przedmioty zdawać na maturze, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Politechnikę Śląską. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na ternie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się także z efektami prac studenckich kół naukowych działających na uczelni oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uczelnianej fotobudce.

Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:

 10:00 – oficjalne powitanie i rozpoczęcie Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)

 10:10 – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)

 10:40 – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)

 11:00 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów (parter) oraz studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (I piętro)

 12:00 – zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)

 13:00 – zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)

 14:00 – zakończenie.

Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. 

post-2833-0-11611600-1460093092_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez erixon22
      Cześć, 

Na wstępie zacznę od tego, że studiuje zaocznie mechanike i budowe maszyn na politechnice poz. Jestem na 1 roku i został ostatni egzamin do zdania wszystkiego śpiewająco. Zaoczne wybrałem tylko na rok, żeby sobie dorobić, lecz poziom jest strasznie niski i zamierzam przenieść się na dzienne. Rozważam 3 opcje 
      1. Przeniesienie na dzienne na 2 rok (jest to możliwe po zaliczeniu 2 sem i dobrych wynikach, które mam) minus jest taki, że będę do tyłu z materiałem i nie wiem czy ogarnę go. (tu pytanie nr 1 - czego spodziewać się po 2 roku MIBM? Czy jest to luźniejszy rok w porównaniu do pierwszego?)
      2. W razie gdybym się nie dostał na dzienne na 2 rok, zacznę od 1 i tu mam pomysł o wyborze dwóch kierunków. Chciałbym do tego dobrać energetykę, a z racji że będę miał większy spokój z mechaniką (którą bym zaczął od 2 semestru) mógłbym poznać ten drugi kierunek i zobaczyć co mi się lepiej studiuje, co jest lepsze itd. Minus jest taki, że wtedy jestem rok do tyłu. Później jak stwierdzę, że energetyka/mechanika nie jest dla mnie to z jednego bym zrezygnował, chyba że dałbym radę kontynuować 2 na raz. 
      3. Przeniesienie na 2 rok i jednocześnie rozpoczęcie energetyki od 1 roku. Lecz tu nie wiem czy będę w stanie się wyrobić z czasem... 

Jak bardzo wymagająca jest energetyka? Ambicji mi nie brakuje i jestem po bardzo dobrym liceum. 

Co byście zrobili mając taki wybór? Czy warto poświęcić rok tylko dlatego by ogarnąć dodatkowy kierunek i stwierdzić który lepszy? Czy od razu wchodzić na 2 rok. Dodam, że na mechanice, specjalizacje też chcę wziąć pod energetykę, lecz wtedy skupiam się na np. projektowaniu turbin, a nie na naukowej stronie takiej turbiny. Oba kierunki mnie strasznie ciekawią, lecz do mechaniki ostatnio trochę zmieniłem nastawienie na bardziej negatywne z powodu opinii, że praca ciekawa, lecz w Polsce są małe zarobki dla konstruktora oraz że w zakładach często się nic nie robi, szefowie są straszni i starsi mają gdzieś tych młodszych. 

• Przez erixon22
      Cześć, 

Na wstępie zacznę od tego, że studiuje zaocznie mechanike i budowe maszyn na politechnice poz. Jestem na 1 roku i został ostatni egzamin do zdania wszystkiego śpiewająco. Zaoczne wybrałem tylko na rok, żeby sobie dorobić, lecz poziom jest strasznie niski i zamierzam przenieść się na dzienne. Rozważam 3 opcje 
      1. Przeniesienie na dzienne na 2 rok (jest to możliwe po zaliczeniu 2 sem i dobrych wynikach, które mam) minus jest taki, że będę do tyłu z materiałem i nie wiem czy ogarnę go. (tu pytanie nr 1 - czego spodziewać się po 2 roku MIBM? Czy jest to luźniejszy rok w porównaniu do pierwszego?)
      2. W razie gdybym się nie dostał na dzienne na 2 rok, zacznę od 1 i tu mam pomysł o wyborze dwóch kierunków. Chciałbym do tego dobrać energetykę, a z racji że będę miał większy spokój z mechaniką (którą bym zaczął od 2 semestru) mógłbym poznać ten drugi kierunek i zobaczyć co mi się lepiej studiuje, co jest lepsze itd. Minus jest taki, że wtedy jestem rok do tyłu. Później jak stwierdzę, że energetyka/mechanika nie jest dla mnie to z jednego bym zrezygnował, chyba że dałbym radę kontynuować 2 na raz. 
      3. Przeniesienie na 2 rok i jednocześnie rozpoczęcie energetyki od 1 roku. Lecz tu nie wiem czy będę w stanie się wyrobić z czasem... 

Jak bardzo wymagająca jest energetyka? Ambicji mi nie brakuje i jestem po bardzo dobrym liceum. 

Co byście zrobili mając taki wybór? Czy warto poświęcić rok tylko dlatego by ogarnąć dodatkowy kierunek i stwierdzić który lepszy? Czy od razu wchodzić na 2 rok. Dodam, że na mechanice, specjalizacje też chcę wziąć pod energetykę, lecz wtedy skupiam się na np. projektowaniu turbin, a nie na naukowej stronie takiej turbiny. Oba kierunki mnie strasznie ciekawią, lecz do mechaniki ostatnio trochę zmieniłem nastawienie na bardziej negatywne z powodu opinii, że praca ciekawa, lecz w Polsce są małe zarobki dla konstruktora oraz że w zakładach często się nic nie robi, szefowie są straszni i starsi mają gdzieś tych młodszych. 

• Przez Gajewka
      Witam,
      mój problem polega na tym, że inżyniera z chemii skończyłam 2 lata temu. Pracy w zawodzie jak nie było tak nie ma, związku z tym chciałabym się jakoś dokształcić. Chciałam iść na analitykę medyczną, ale nieszczęśliwie w tym roku nie otwierają. Interesują mnie tylko studia zaoczne (za coś żyć trzeba). Związku z tym się pytam czy może znacie jakieś dobre podyplomówki, po których łatwiej jest znaleźć pracę albo jakieś studia 2 stopnia. Niestety chemii nie ma zaocznie. Jeśli chodzi o lokalizacje to Katowice- Gliwice coś w tych okolicach.
      Patrzyłam tez na "chemie w szkole" ale teraz jak jest jedna chemie w tygodniu to chyba nie ma sensu iść do szkoły oraz patrzyłam na "Kryminalistyka i toksykologia sądowa" kierunek brzmi fajnie, ale znowu bardzo wąska grupa odbiorców i odkąd szukam pracy nie spotkałam się z ofertami pracy z tego zakresu.
      Jestem otwarta na propozycje.
    • Przez Mux14
      Witam,
      interesują mnie takie kierunki jak transport i logistyka na politechnice poznańskiej. Chciałbym się dowiedzieć który kierunek bardziej polecacie i dlaczego, po którym mógłbym co robić. Wiem, ze są one ze sobą powiązane lecz nie do końca rozumiem co po którym można a czego nie, co daje większe możliwości. Proszę o nie wklejanie linków do opisu tych kierunków bo wszystkie dokładanie przeczytałem a wciąż mam wątpliwości.
      Wszystkim z góry dziękuje za odpowiedz!  
    • Przez xann
      Witam z chęcią dowiedziałabym się czegoś na temat transportu na PW. Może ktoś tam studiuje i chciałby przybliżyć mi ten kierunek, trochę mi o nim opowiedzieć od strony formalnej, opisać jak wyglądają studia oraz sama uczelnia. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum