Skocz do zawartości
Cezary

Erasmus w Czechach - opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niebawem składam wniosek o wyjazd do Czech i mam pytanie do osób, które może już tam były. Polecacie? Opłaca się? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mało osób wyjeżdża do Czech wiec ciezko znaleźć takie osoby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sugerowałem się dość niskimi cenami no i odległością od Polski, a także łatwym językiem. Czy to dobry wybór? Jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne, do jakich krajów najlepiej jest jechać? Bo jeszcze mam możliwość zmiany decyzji, dlatego może coś innego, niż Czechy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może warto pomysleć nad Skandynawia? Tam jest drożej to fakt, ale miejsca sa nieoblegane a doznania bardzo fajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza Czechami w grę wchodzi tylko Walencja, takie sobie obrałem możliwe kierunki :) I chyba coraz bardziej przekonuję się do Hiszpanii. Niesamowite miejsce, z finansami powinienem jakoś dać radę, ale Erasmusa przeżywa się tylko raz w życiu, dlatego muszę spróbować!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem koniecznie powinieneś spróbować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłam na erasmusie w Czechach prawie cały rok. Było naprawdę fantastycznie, język podobny więc łatwo się go nauczyć. Ja miałam wiele sytuacji w których szybciej dogadałam się po polsku niż po ang, Może jedynym wyjątkiem była Praga. Tak więc lepiej jak używasz nawet najprostszych zdań po czesku, bo były sytuacje , w których czesi byli dla nas niemili lub udawali, że nie wiedzą/nie chcą pomóc jeśli zacząłeś mówić do nich po ang. Nawet młodzi ludzie.

Ceny podobne, choć zalezy od sklepu, niektóre mają ceny trochę wyższe niż u nas. Piwo/alkohol naprawdę tanie, a i miasta piękne.

Czesi bardziej wyluzowani niż polacy wg mnie. Pozytywnie nastawieni do życia. Tam ktoś starszy idzie w fioletowych włosach, w dziwnym ubraniu, ludzie przeważnie nie wlepiają się w niego oczami jak to by robili w Polsce.

Studenci praktycznie z całego świata, USA, Meksyku i Australii. Bardzo dużo ludzi wybiera Czechy jako miejsce na studia. Tak więc poznasz ludzi z całego świata, poza tym wg mnie imprezowanie tu wyjdzie taniej niż w krajach Europy Zach ;) a i bezpieczniej moim zdaniem. 

Co do Hiszpanii, to zależy, bo może być drogo - jest kryzys. Akademika tam nie znajdziesz raczej, moi znajomi musieli wynajmować mieszkanie, miesięczne dofinansowanie ledwo starczyło na kwaterunek. W Czechach natomiast zapewnią Ci pokój bez problemu (taniej, choć różnie bywa ze standardem akademików ale idzie przeżyć) no i masz menzy, takie ich stołówki gdzie kupisz i zjesz obiad taniej niż w restauracji (choć są też bary z tanim i dobrym jedzeniem). Oczywiście zależy też od miasta. Do jakiego Ty chcesz jechać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że bez względu na to gdzie wyjedziesz to warto z tego korzystać, to niebywała okazja na zdobywanie doświadczenie, poznawanie jeżyków i nowych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mało osób wybiera takie kraje jak Czechy, bo są mało egzotyczne dla nas Polaków. ALe na pewno warto tam studiować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako kraj też bym chyba wolała np Hiszpanię albo Włochy, ale część osób patrzy na Czechy również jako kraj w którym docelowo można podjąć pracę, szczególnie te osoby, które mieszkają blisko granicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja koleżanka była w Pradze na rok i bardzo sobie chwaliła:)) Praga jest piękna. Ponadto znalazła mieszkanie z dwiema Czeszkami więc miała kontakt z localsami. A Erasmusa można przeżyć więcej niż raz w życiu! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez golduck
      CZEŚĆ
      Szukam studiów po angielsku albo, na których duży nacisk kładą na język ang. I jest możliwość wyjechania na ersamusa. Czy szkoły prywatne też mają w ogóle taką możliwość? Na UW chyba nie mam szans 

• Przez ozzysabbath
      Cześć,
      w tym roku wybieram się na Erasmusa. Zbliża się termin składania wniosków, a ja wciąż mam dylemat pomiędzy Instituto Politecnico de Lisboa a Uniwersytetem w Mannheim. Co wybrać? Ktoś tam studiował?
    • Przez tsunamiblond
      Jestem na drugim roku bezpieczeństwa narodowego i od jakiegoś czasu coraz poważniej myślę o wyjeździe na Erasmusa, to już ostatnia szansa by pojechać, nigdy nie byłam, ale wiele dobrego słyszałam. Na stronie mojej uczelni jest średni wybór zagranicznych uczelni, a mianowicie takie kraje: Rosja (Moskwa, Omsk), Ukraina, Gruzja, Chiny. Jestem przed spotkaniem organizacyjnym więc może się okaże, że inne kierunki będą również dostępna. Teraz moje pytanie, który z tych krajów jest najciekawszy na erasmusowy wyjazd, najbardziej opłacalny również? Może kttoś z was był na Ukrainie lub w Rosji, jaki jest tam poziom nauczania i ogl jak się żyje tam na erasumsie, bo w ineterencie mało kto pisze o tych krajach. 
    • Przez NataliaKanalia
      Witajcie

Pytanie jak w temacie - po jakim czasie otrzymaliście wyniki egzaminów pisanych na uczelniach zagranicznych? Czy jest jakaś regulacja która to określa?
      Pisałam egzaminy w polowie lutego - ostatni był 16.2.2016. Jest koniec lipca, więc czekam już na nie ponad 5 miesięcy. To chore, ale koordynatorzy i biura erasmusa (francuskie, bo polskie pomaga jak może) odwraca się od problemu, bo mój okres mobilności dla nich formalnie się zakończył. Tymczasem ja jestem na ostatnim roku i przez brak wyników nie mogłam się obronić w lipcu (a jako, że właśnie przeprowadziłam się za granicę, to powrót do kraju tylko na obronę to trochę problem), teraz nie wiem, czy uda mi się obronić nawet we wrześniu przez tych patałachów.
      Wam też się zdarzyło tyle czekać, czy to w ogóle jest normalne? I czy istnieje jakiś regulamin Erasmusa, który to reguluje? (Szukałam, ale nie znalazłam)
      Z góry dzięki za odpowiedzi
      Natalia
    • Przez Moniq
      Będę baaaardzo wdzięczna jeśli osoby które wyjechały na na Erasmusa na studia pomogą mi skończyć studia przez wypełnienie kwestionariusza ankiety brakuje mi jeszcze 50 wypełnień, głównie facetów   poniżej link:

https://docs.google.com/forms/d/1W4W_yUDLCnVLKvtJEozf4hlxl96vhk_MX2Q14vSpaT0/viewform

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Było wiele razy na forum. Przeczytaj regulamin studiów i umowę która masz z uczelnia. Na uczelniach publicznych się nie zwraca. 
    • Witam
      Studiuje zaocznie na prywatnej uczelni. W tym roku przyznano mi stypendium socjalne ja natomiast musze zrezygnować z tych studiów i w związku z tym zastanawiam się czy uczelnia będzie żądała ode mnie zwrotu pełnych sum? Dodam, że regularnie opłacam czesne.
    • Co do 1 części. To to, jaki kierunek wybierzesz zależy od Twoich Zainteresowań.  Nie ma lepszych czy gorszych. Każdy ma inne zainteresowania. Nie ma czegoś takiego jak proszę podać inne równie ciekaw. Ciekawe dla kogo?  Co do 2 części. To nie tak z tym inżynierem. Inżynier oznacza że ukończyłeś kierunek techniczny. Inżyniera możesz zrobić również na uniwersytecie. Inżynier i licencjat to ten sam poziom.   
    • Cześć . Mam dylemat jaki kierunek studiów wybrać . Zastanawiałem się nad logistyką oraz finansami i rachunkowością . Uczelnie o których myślałem to Uniwersytet Warszawski , Politechnika Warszawska i WAT . Chciałbym zdawać na maturze rozszerzoną geografię i matematykę . Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o tych kierunkach albo dać pomysł na inne, równie ciekawe . Słyszałem , że lepiej iść na Politechnikę , gdyż jest to uczelnia techniczna i można uzyskać tam tytuł bodajże magister inżynier i to jest bardziej potrzebne dla naszych pracodawców niż jak magister po Uniwersytecie .
  • Najpopularniejsze tematy na forum

самый дешевый китайский интернет магазин

www.agroxy.com/prodat/zhmyh-159/zhitomirskaya-obl

adulttorrent.org/

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.