Skocz do zawartości
Agnieszka

"Jubileuszowy" szturm antyterrorystów na Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższą środę 20 stycznia od godz. 10.30 odbędzie sie widowiskowy szturm oddziałów antyterrorystycznych, pokaz policyjnej taktyki technik i interwencji, prezentacja umiejętności psów policyjnych i członkowie GOPR zjeżdżający po linach na elewacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Do tego wykład szefa elitarnej jednostki komandosów z Lublińca „Cisi i Skuteczni”.

To tylko część programu obchodów 5-lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2016 roku. 

O rosnącej roli praktycznego kształcenia na rzecz bezpieczeństwa mówi prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor WSB:

- Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Nie bez przyczyn w piramidzie Maslowa wartość ta znalazła się na drugim miejscu. Ostatnie światowe wydarzenia udowodniły, że oparte na teorii programy kształcenia nie zawsze nadążają za rzeczywistością. Dzieci i młodzież już od najmłodszych lat należy uczyć jak w praktyce radzić sobie z zagrożeniami, nie tylko ze strony natury czy żywiołów, ale też innych ludzi. Najskuteczniej pomaga w tym wyszkolony na europejskim światowym poziomie polski komponent mundurowy. Zaangażowanie wojska, policji, straży pożarnej czy służb specjalnych w proces edukacji to najefektywniejsza metoda w dotarciu do młodych ludzi – mówi Prorektor WSB.

W warsztatach, które CBiESM WSB przygotowało z okazji jubileuszu uczestniczyć będzie blisko 500 uczniów z klas mundurowych województwa śląskiego i małopolskiego.  – Tematyka zajęć jest różnorodna. Od technik kryminalistycznych, współczesnych problemów uchodźców po ratownictwo medyczne i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak zostać komandosem. Po warsztatach wszystkich uczestników uroczystości zapraszamy na dziedziniec Uczelni, gdzie odbędzie się występ orkiestry policyjnej, a także zapierające dech w piersiach, widowiskowe pokazy. Miłośników tematyki mundurowej z pewnością zainteresuje także wykład pułkownika Wiesława Kukuły, który kieruje jednostką komandosów z Lublińca  – mówi Katarzyna Sroka, koordynatorka wydarzenia.

Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej od 5  lat działa na rzecz kompleksowej edukacji kandydatów do pracy w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych oraz pracowników tych służb.

Harmonogram 5-lecia CBiESM WSB.doc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez haas888
      Witam.
      Szybkie pytanie, najlepiej do aktualnie studiujących albo absolwentów.
      Którą placówkę polecacie i dlaczego?
      Zastanawiam się nad Finansami i Rachunkowością w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz Międzynarodowymi Stosunkami Gospodarczymi w Uniwersytecie Gdańskim.
      Oczywiście zamierzam studiować stacjonarnie.
    • Przez sosolnik
      Witajcie
      Czy studiuje z ktoś z was Kierunek obronność państwa na uczelni WAT w Warszawie
      http://www.wat.edu.pl/portfolio/obronnosc-panstwa/

Czy ten kierunek jest warty uwagi i czy spełnia wasze oczekiwania? 
      Może macie jakieś ciekawostki do napisania na temat tego kierunku?
      Po prostu boję się, iż ten kierunek jest "dobrze opisany" a w rzeczywistości to pic na wodę i, że nic ciekawego się tam nie robi. 
      Jak porównywałem sobie ten kierunek z obronnością na ASW to niebo a ziemia. WAT o wiele lepiej się prezentuje i według mnie ma o wiele więcej do zaoferowania. 

Proszę o opinie
    • Przez kaskakaska
      Witam, 
      jestem absolwentką wybierającą się na studia zaoczne. Na moim celowniku znalazło się bezpieczeństwo wewnętrzne i teraz pytanie do was: jak z pracą po tym kierunku?
      Kierunek jest bardzo interesujący lecz obawiam się że po studiach będę w przysłowiowej czarnej d* 
    • Przez OneLeaf
      Dobry wieczór,
      Problem jest dość dziwny albo to ja jestem strasznie dziwny. Możliwe, że potrzebuje tej rozmowy, czy rady, która pomogłaby mi bardziej zdecydować jaki kierunek byłby dla mnie odpowiedni.
      Moja sytuacja wygląda tak, iż byłem już studentem Informatyki na Uniwersytecie Śląskim, ale nie spodobała mi się forma zajęć albo bardziej kadra nauczycielska prowadząca zajęcia. Przeniosłem się na WSB na bezpieczeństwo narodowe, myślałem również o grafice komputerowej, ale ze względu na słabą wiedzę o grafice postanowiłem iść na razie na inne studia żeby nie marnować czasu i zrobić jakiś kierunek póki nie zdobędę potrzebnej wiedzy do podjęcia studiów na kierunku grafika komputerowa. Moje zainteresowanie się BN jest spowodowane tym, że jestem fanem CSI: Kryminalnych zagadek Miami, Agnetów NCIS, czy ogólnie seriali związanych z kryminalistyką, policją, FBI, CBA itp.
      Nie ukrywam, po pewnym czasie stwierdziłem, że BN nie jest chyba dla mnie. Wynika to z tego, iż dużo czytałem na temat BN. Od czytania różnych artykułów, czy opini niektórych użytkowników się pogubiłem. Chciałbym pracować lub wykonywać taki rodzaj pracy jak w ww. serialach, ale może to chwilowe zauroczenie. W serialach, czy filmach pewnie wszsytko jest bardzo kolorowo i fajnie przedstawione, a rzeczywistość może być inna. Zapewne też trzeba cieżko zapracować na to. Dlatego postanowiłem wrócić na UŚ na Informatykę, spróbować jeszcze raz. Teraz kiedy zrezygnowałem z tego kierunku mam przeczucie, że powinienem był tam zostać. Możliwe, iż dopiero teraz zauważyłem, że źle postąpiłem i nie powinienem rezygnować z kierunku. Przypomnę, że tak naprawdę interesuje mnie grafika komputerowa/rysowanie, tylko jak na razie umiejętności kuleją , ale pracuje nad tym. Chcę znaleźć coś alternatywnego w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak .
      Myślałem również nad filologią angielską z tłumaczeniem japońskim na UŚ. Głownie to mnie interesuje japonistyka. Rozmawiałem na ten temat z kolegą i powiedział, że wymieniona filologia na (tutaj nie jestem pewny, czy chodziło mu o UJ(Uniwersytet Jagieloński), czy UŚ(Uniwersytet Śląski) po części jest przyjemna, ale jednak nie do końca. Według niego spoko jest się uczyć japońskiego na własną rękę, niż uczyć się tego na studiach. Trochę mnie to zniechęciło.
      Mam dziwne uczucie odnośnie studiów dziennych i zaocznych. Odnoszę wrażenie, że studia dzienne są lżejsze i więcej się można nauczyć (również nauka we własnym zakresie) lub są bardziej praktyczne, a zaoczne są czasochłonne i pozbawione sensu. 
      Proszę o pomoc, czy ewentualną rozmowę na ten temat. Szukałem trochę na forum, ale wciąż nie jestem zaspokojony . 
    • Przez Newbie00
      Witam!
      Od przyszłego roku planuję wybrać się na studia. Mieszkam nieopodal Wrocławia/Opola.
      Chciałbym się Was zapytać, studentów, byłych studentów, być może i pracowników o uczelnię WSB. Jest warta polecenia czy to kwestia kierunku?
      Zaznaczam, że jeśli miałbym się na nią wybrać, to na kierunek informatyka zaocznie.
      Proszę o opinię czy porady dot. innych uczelni.
      Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć! Właśnie rozpocząłem studia, ale jestem swoim wyborem trochę rozczarowany (poziom nauczania leży i kwiczy) i rozważam przeniesienie się w przyszłym roku akademickim na studia językowe, konkretnie na filologię romańską. Mam w związku z tym pytanko do studentów romanistyki: z jakim poziomem języka francuskiego zaczęliście studia? Obecnie mam dość dobre B1, ale nie jestem pewien, czy to wystarczy, a w ciągu roku jestem w stanie go podbić, mam moim zdaniem dość dobre predyspozycje językowe. I czy ogólnie polecacie studia filologiczne komuś, kto ma po prostu pociąg do języków obcych, ale nie jest zarazem humanistą?
      Z góry dzięki za odpowiedź!
    • To czy znajdziesz pracę zależeć będzie tylko od Ciebie. Szkoła ma na to bardzo mały wpływ.  Tu bardziej liczy się jakość studenta. Pracy szuka się już w trakcie studiów.  Tutaj masz ofertę uczelni we Wrocławiu, które prowadzą ten kierunek.  https://wroclaw.taxi2140150.ru/finanse-i-rachunkowosc  
    • Witam,   Chciałabym studiować rachunkowość i finanse we Wrocławiu. Jaką uczelnię polecacie? Szukam szkoły, po której łatwo znaleźć pracę, która oferuje jakieś ciekawe praktyki studentom. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • To czy będziesz się czuł jak dziwak, będzie zależało od ludzi na jakich trafisz.  Ja miałem na dziennych ponad 40-letnią kobietę, która po urodzeniu dwójki dzieci i ich odchowaniu postawiła wrócić na studia. Świetna babka z mega dystansem, sama kazała na siebie mówić "matka". Może nie zawsze po zajęciach można ją było wyciągnąć na piwo, bo rodzicielskie obowiązki wzywały, ale na uczelni zbratała się i dogadywała świetnie z każdym z nas. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.