Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

serewa

Kierunek dodatkowy do biotechnologii

Witam

W tym roku studiuje biotechnologię na UMK w Toruniu. Ostatnio wyczytałem że warto w trakcie tych 5 lat ukończyć dodatkowo jakiś inny kierunek studiów. Szersze kwalifikacje to co prawda lepsze perspektywy zawodowe ale też szansa na poszerzenie horyzontów jeżeli chodzi o pasję. Szczególnie jaram się neurobiologią i fizjologią układu nerwowego dlatego zastanawiam się na podjęciem w przyszłym roku studiów na kierunku kognitywistyka, z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę z tego że jest to kierunek bardziej dal pasjonatów niż osób chcących szukać po tym pracy. Dużo lepsze chyba było by ukończenie jakiegoś kierunku związanego z chemią który bardziej pasuje do biotechnologi i poszerza kwalifikację jeżeli chodzi o pracę laboratoryjną. 

Jak myślicie opłaca się studiować drugi kierunek? A jeżeli tak to jaki byście na moim miejscu wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, moim zdaniem niekoniecznie warto. Przede wszystkim inny kierunek możesz wybrac na studia II stopnia do tego masz szeroka paletę studiow podyplomowych.

Co do kierunków to chemiczne na pewno tak. Do tego np. podyplomowki z akustyki i wszelkich pomiarów. Jesli masz za duzo czasu na studiach to idź do pracy bo to Ci bardziej pomoze niż drugi kierunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba też postawiłabym na podyplomówkę oraz inny kierunek na studiach II stopnia. Możesz zacząć studia II stopnia i podyplomówkę w tym samym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moim zdaniem jedna z najlepszych dróg a teraz zastanów się nad jakąs dorywczą pracą, żeby w CV było co wpisać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karol19447
      Cześć. Interesuje się dietetyką! Zaczęło się od tego że wykryto u mnie cukrzycę typu 1 (5lat temu) i od tej pory pogląd na jedzenie zmienił się u mnie o 180 stopni, pojawiła się również siłownia i mega się w to wszystko wciągnąłem! Na bieżąco czytam nowe badania, poszerzem swoją wiedzę. Wiadomo że chciałbym iść na studia w tym kierunku, ale obawiam się chemii ponieważ nie miałem tego przedmiotu w lo i teraz nasuwa się pytanie do tych którzy studiują ten kierunek czy ta chemia jest do ogarnięcia dla kogoś kto nie miał jej w liceum? Nie mówię tu o uniwersytecie medycznym (bo wiadomo że tam w rekrutacji biorą pod uwagę bio i chem rozszerzone) tylko o uczelniach typu PSW Biała Podlaska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. 
    • Przez Balladyna
      Witam,
      zdecydowałam się już na studia chemiczne. Jest połowa maja, czas zacząć powtórkę przed studiami. Jestem z mat-fizu, moja edukacja chemiczna zakończyła się na 1. klasie lo, bo potem grupa rozszerzona nie utworzyła się z powodu braku wystarczającej liczby chętnych. Czy możecie polecić mi jakieś repetytoria, zbiory zadań i strony internetowe, które będą mi pomocne w nadrobieniu tych 2 lat?
    • Przez iza3113
      hej, jestem dopiero w 1 klasie liceum ale już myśle o tym co chce w życiu robić. uwielbiam kryminalne sprawy, w sumie od dziecka, lecz zawsze chciałam być lekarzem, dlatego tez poszłam do liceum na biol-chem. jednak na medycynie nie wiem czy sobie poradzę, nie chce tez połowy życia spedzic na nauce,słyszałam ze lekarz to zawód stresujący.. i nie wiem.. w dodatku chciałabym tez robić cos związanego z kryminalistyka. lubię chemie i kierunek „chemia i toksykologia sądowa” jest dla mnie bardzo ciekawy, jednak czy opłacalny? martwię się ze nie znajdę pracy po studiach, w koncu laboratoriów kryminalistycznych i zakładów medycyny sądowej nie jest w Polsce az tak duzo.. wydaje mi się jednak duzo ciekawszy od medycyny, myśle ze bardziej bym się tam spełniała ale może dać sobie spokój? czy mógłby mi ktoś troszkę doradzić bo jestem mega zagubiona? 
    • Przez kiteknitek
      Cześć, w 2017r. zdawałam maturę m.in. z rozszerzonej chemii (17%) i biologii (37%). Dodam, że do matury się nie przygotowywałam, liczyłam że poprawie ją w tym roku, ale zrezygnowałam. Czy z moimi wynikami mam szansę dostać się na biotechnologię w tym roku?
    • Przez Balladyna
      Jestem po mat-fizie, na maturze zdawałam rozszerzoną fizykę i matematykę. Chciałam rozszerzyć chemię w 2. kl. liceum, ale za mało było chętnych, grupa się nie utworzyła, mam więc sporo do nadrobienia, choć przyznaję, że umysł mam chłonny, a chemię zawsze lubiłam. Pytanie: czy warto iść na chemię, czy dam sobie radę z zaległościami? Ma ktoś podobne doświadczenia? A jeśli już studia chemiczne, to gdzie najlepiej? Dodam, że mieszkam w Gliwicach (o POLSL słyszałam różne opinie) i pochodzę z rodziny słabo sytuowanej, więc wyjazd na 2. koniec Polski raczej odpada :(.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam. Jaka pewnie większość osób na forum mam problem z wyborem kierunku. Niestety moje młodzieńcze lata były beztroskie i nie traktowałem poważnie tego że mature dobieram do studiów. Miałem myślenie że napiszę byle co a studia się do tego znajdą... nic bardziej mylnego.  Cóż nie będę przedłużał, zdawałem poza podstawowymi przedmiotami ( które poszły mi słabo... polski 70%  matematyka chyba 63 albo 64 %    angielski 90%  Geografie oraz Angielski na poziomach Rozszerzony.  Z normalnymi wynikami po maturze zrobiłem rok przerwy i chciałbym podjąć jednak dalszą naukę.  do tej matury dodatkowo mam skończone Technikum logistyczne i zdane wszystkie kwalifikacje na technika logistyka.   Chciałem zapytać kogoś obeznanego w kierunkach, jaki potencjalnie kierunek ( pomijając fakt motywacji, hobby, tego co chcę w zyciu robić)  daje w miarę wysoką szanse na pracę z sensownymi zarobkami. Ja wiem że wszystko zależy od innych czynników studia nie dają pracy strikte - ja to rozumiem jednak chodzi mi jak pisałem o Potencjalne zatrudnienie. Można powiedzieć że nie chcę ale muszę na te studia iść a matura nie pozwala mi na wiele.   Szukałem na własną rękę kierunków jednak na moje nieszczęście nie ma za wiele kierunków które wymagaja od matury pisania geografi ... bardzo żałuje że ją pisałem. Inżynieria Środowiska Inżynieria Materiałowa Ekologiczne Źródła Energii   co o tych myślicie ?     oraz jakie macie inne przykłady kierunków      ( chciałbym studiować w krakowie )       Pozdrawiam każdego kto przeczytał do końca PS TAK wiem jestem głupcem myśląc że przymusowe studia z braku laku dadzą mi prace... cóż za błędy młodości się płaci
    • Tak, na taki kierunek może być trudno.
    • Z TOP 5 raczej nie, ale skoro tylko 1 uczelnia w Krk ma ten kierunek, to pewnie dla tych z opóźnionym zapłonem, już marne szanse na dostanie się... Btw, chodzi o Filmoznawstwo.
    • Cześć, Jeśli ktoś miałby chwilę czasu i chciałby mi pomóc w zbieraniu danych do mojej pracy licencjackiej to wstawiam ankietę do wypełnienia. Ankieta dotyczy bankowości elektronicznej PKO BP i mBanku. Z góry dzięki za pomoc   https://goo.gl/forms/UhzKQqZ0urLEw8vs1
  • Najpopularniejsze tematy na forum