Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Sebastian

Biotechnologia stosowana roślin - nowy kierunek studiów we Wrocławiu

Czym się różni biotechnologia roślin od "zwykłej" biotechnologii? I dlaczego ta biotechnologia jest "stosowana"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez moonshadow
      Witam serdecznie:)
      Rok temu ukończyłam studia magisterskie na kierunku Geodezja Kartografia. Oczywiście internet chucznie to odradzał, jednak nie ma to jak uczyć się na swoich błędach. Po kilku latach pracy w firmie geodezyjnej coraz bardziej żałuję tego wyboru, najbardziej jednak poświęcenia jakie w te studia włożyłam i braku rekompensaty w postaci zarobków i możliwości rozwoju. Zawód jest na prawdę ciekawy, tylko niestety region niesprzyjających i rynek ogółem.. Biorąc pod uwagę zarobki jakie jestem w stanie osiągnąć w tej branży pracując w prywatnych firmach lepiej zarobię nawet na kasie w supermarkecie . Nie mniej jednak nie chciałabym aby to 5 lat poszło na marne, wszak jest to kierunek techniczny i jakąś myśl techniczną jednak we mnie zasiał i pozostawił.  W toku studiów wiadomo były przedmioty o dużej rozpiętości tematycznej, z drugiej strony jednak czuje duże ograniczenie tym dyplomem jeśli chodzi o zmianę branży. Próbowałam załapać się w biurach projektujących instalacje, jednak papier z geodezji jest mało atrakcyjny dla tego typu przedsiębiorstw. Nie interesuje mnie praca w urzędach. Mieszkam w mniejszej miejscowości i firm zajmujących się bardziej perspektywiczną tematyką GIS po prostu nie ma. 
      Stąd moje pytanie do absolwentów geodezji, którym udało się wyrwać ze szponów tej niewdzięcznej nauki - czy komuś z Was udało się zmienić branże, na jaką i w jaki sposób? Jakieś studia podyplomowe, kursy?  Przyznaje że zaczynanie od zera czyli od studiów inżynierskich  trochę mnie odstrasza, biorąc pod uwagę ogólno tematyczne czasozapychające przedmioty które znów zajmą przynajmniej z dwa semestry. 
      Proszę powiedzcie, jak dajecie sobie radę w życiu po geodezji.? 
    • Przez nuragashi
      Ktokolwiek? Pilnie potrzebuję doradzenia mi w tej sprawie
    • Przez nuragashi
      Witam, 
      nie potrafię doszukać się nigdzie informacji na temat płatnych studiów, tak zwanych niestacjonarnych, na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku sinologia. Czy jest w ogóle możliwość takiego studiowania? Czy UW oferuje tylko i wyłącznie studia dzienne, nie płatne? Jeśli nie to gdzie znajdę takie informacje o płatnościach za rok lub semestr? Bardzo mi na tym zależy  
    • Przez nuragashi
      Witam,
      jest tutaj ktoś może kto studiuje/studiował na UW we Wrocławiu kierunek sinologia? Nie bardzo potrafię doszukać się informacji w internecie na temat "ile osób na jedno miejsce na sinologię" czy coś takiego...
      Męczy mnie mnóstwo pytań dotyczących studiów, ponieważ to mój rocznik 99 stoi przed takimi wyborami. Jak ciężko jest dostać się na ten kierunek we Wrocławiu? Na stronce w tabeli widać przedmioty maturalne jakie są wymagane (z przedmiotów, których się nie zdawało a są w tabeli otrzymuje się 0 pkt, ja nie zdaję takich dwóch). Martwię się czy ten kierunek jest mocno oblegany... Na rok 2018 na filologię dalekowschodnią jest limit 45 osób. 
      Czy w razie czego jeśli nie udałoby mi się na dzienne, to czy jest możliwość pójścia prywatnie na ten kierunek? Jakie są opłaty?
      Bardzo proszę o odpowiedź i przepraszam za tyle pytań na raz.
    • Przez kiteknitek
      Cześć, w 2017r. zdawałam maturę m.in. z rozszerzonej chemii (17%) i biologii (37%). Dodam, że do matury się nie przygotowywałam, liczyłam że poprawie ją w tym roku, ale zrezygnowałam. Czy z moimi wynikami mam szansę dostać się na biotechnologię w tym roku?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam. Jaka pewnie większość osób na forum mam problem z wyborem kierunku. Niestety moje młodzieńcze lata były beztroskie i nie traktowałem poważnie tego że mature dobieram do studiów. Miałem myślenie że napiszę byle co a studia się do tego znajdą... nic bardziej mylnego.  Cóż nie będę przedłużał, zdawałem poza podstawowymi przedmiotami ( które poszły mi słabo... polski 70%  matematyka chyba 63 albo 64 %    angielski 90%  Geografie oraz Angielski na poziomach Rozszerzony.  Z normalnymi wynikami po maturze zrobiłem rok przerwy i chciałbym podjąć jednak dalszą naukę.  do tej matury dodatkowo mam skończone Technikum logistyczne i zdane wszystkie kwalifikacje na technika logistyka.   Chciałem zapytać kogoś obeznanego w kierunkach, jaki potencjalnie kierunek ( pomijając fakt motywacji, hobby, tego co chcę w zyciu robić)  daje w miarę wysoką szanse na pracę z sensownymi zarobkami. Ja wiem że wszystko zależy od innych czynników studia nie dają pracy strikte - ja to rozumiem jednak chodzi mi jak pisałem o Potencjalne zatrudnienie. Można powiedzieć że nie chcę ale muszę na te studia iść a matura nie pozwala mi na wiele.   Szukałem na własną rękę kierunków jednak na moje nieszczęście nie ma za wiele kierunków które wymagaja od matury pisania geografi ... bardzo żałuje że ją pisałem. Inżynieria Środowiska Inżynieria Materiałowa Ekologiczne Źródła Energii   co o tych myślicie ?     oraz jakie macie inne przykłady kierunków      ( chciałbym studiować w krakowie )       Pozdrawiam każdego kto przeczytał do końca PS TAK wiem jestem głupcem myśląc że przymusowe studia z braku laku dadzą mi prace... cóż za błędy młodości się płaci
    • Tak, na taki kierunek może być trudno.
    • Z TOP 5 raczej nie, ale skoro tylko 1 uczelnia w Krk ma ten kierunek, to pewnie dla tych z opóźnionym zapłonem, już marne szanse na dostanie się... Btw, chodzi o Filmoznawstwo.
    • Cześć, Jeśli ktoś miałby chwilę czasu i chciałby mi pomóc w zbieraniu danych do mojej pracy licencjackiej to wstawiam ankietę do wypełnienia. Ankieta dotyczy bankowości elektronicznej PKO BP i mBanku. Z góry dzięki za pomoc   https://goo.gl/forms/UhzKQqZ0urLEw8vs1
  • Najpopularniejsze tematy na forum