Skocz do zawartości
NeM

Wojsko W Systemi Służb Publicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Trafilem na bardzo ciekawy kierunek, a mianowicie "Wojsko W Systemi Służb Publicznych". Wybiera się ktoś na to albo może studiuje? Mam świadomość, że jest to nowy kierunek ale może wie ktoś czy ciężko się dostać na AMW w Gdynii ( dział humanistyczny ) interesuja mnie studia cywilne (wojskowe da sie rowniez na tym dziale? )

Dzieki z gory za odpowiedzi wszystkim, pozdroweczki!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMW w Gdyni to świetna uczelnia i jedna z nielicznych w Polsce kształcąca w takim profilu. Dostać się nie jest łatwo, ale można. Oczywiście łatwiej na studia cywilne bo na wojskowe jest bardzo trudno. 

Po tym można pracować jako cywil w wojsku, ale fajnie byłoby gdybyś po tych studiach poszedł do wojska na przeszkolenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, AMW to bardzo dobra uczelnia i warto się postarać aby tam sie doatać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz - Jeśli bym się dostał i była by taka możliwość to oczywiście z chęcią bym poszedł na te przeszkolenie.

@Sebastian - Dzięki za ten link, naprawdę bardzo spoko kierunki tam znalazłem.

@Łukasz, @Agnieszka, @Sebastian + inni: Macie może znajomych lub wiecie coś więcej na temat progów rekrutacyjnych jakie tam są?  Czytałem jakie tam są przedmioty to po prostu bajka i strasznie mnie to interesuje. Myślę tylko, że mogę się tam nie dostać..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tu znajdziesz wszystkie informacje na temat rekrutacji do AMW 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z tego wynika, ze nie ma okreslonych miejsc na ten kierunek tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Juloi
      Dzień Dobry. 
      Jestem aktualnie na zwykłych cywilnych studiach, które zupełnie mi nie pasują. Chciałbym zrekrutować się na studia wojskowe. Rekrutacja na AWL jest do 31 marca. I teraz pytanie. 
      Kiedy muszę zrezygnować z mojego obecnego kierunku? Czy mogę zrobić to np. w marcu już po zapisaniu się na studia? 
      I czy jeśli zrekrutuję się na te studia wojskowe to czy podczas rekrutacji będą moje punkty jakoś gorzej liczone? Bo drugi kierunek?

• Przez lel
      Witam wszystkich, 
         Założyłem konto na tym forum aby otrzymać trochę informacji na temat który mnie od dłuższego czasu trapi. Mam 18 lat i właśnie skończyłem College w Anglii. Jest to kurs budowlany, a mianowicie wstęp w tematykę geodezji, inżynierii oraz architektury. Moje przedmioty to między innymi nauka użytkowania programów CAD, mechanika strukturalna, matematyka rozszerzona, zostań geodetą itp. Problem w tym, że w Anglii są dwa rodzaje szkół. Jedna, tak jak w Polsce kończy się odpowiednikiem matury (A levels), a drugi (ten co ja ukończyłem) nie jest bazowany na egzaminie końcowym, i nazywa się BTEC. Więc matury nie posiadam, mimo tego mogę iść na studia w UK. Edukacje w Polsce ukończyłem na szkole podstawowej, a dalej kontynuowałem w Anglii. Jeśli chodzi o wymogi fizyczne, jestem w bardzo dobrej formie i wymogi sprawnościowe spełniam z nawiązką, więc o to się nie martwię
      Moje pytanie jest następujące: Czy jest jakakolwiek możliwość dostania się na studia mundurowe? Systemy edukacji są dość różne, i nie wiem jak szkoła którą ukończyłem kwalifikuję się w Polsce. Co więcej, jeśli ukończę studia licencjackie w Anglii i będę chciał kontynuować naukę na akademii wojskowej to będą respektowane w Polsce pomimo braku matury? 
      Dzięki za odpowiedzi, oraz przepraszam za jakiekolwiek błędy w pisowni.
    • Przez k0kess
      Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów. Planuję studiować nawigacje, jednak rozmyślam nad AMW wojskowymi i AM w Gdyni. Z tego co wyczytalem to na AM dużo latwiej się dostać, z resztą jest bodajże 120 miejsc na nawigacje, natomiast na AMW jest raptem 28miejsc , do tego potem sprawnościówka i test psychologiczny. 
      1.Czy z takimi wynikami mam duże szanse dostać się na AMW? Przewiduję, że moje wyniki z matur będą następujące : 70-80% studiuj matmę podstawa, 70% ang rozszerzenie, 70-80% geografia rozszerzenie. 
      2.A jak to jest z pracą po obydwu uczelniach ,po której większe perspektywy, wyczytałem że po AMW jest się żołnierzem, a w dodatku zarobki są dużo niższe niż pracując na morzu po akademii morskiej? 
      3. Dlaczego na AM ludzie chodzą normalnie w mundurach, skoro to nie jest uczelnia wojskowa? 
      4. Na której uczelni dużo ciężej się jest utrzymać ?
      5. Inną różnicą jest, że na AMW dostaje żołd itd. , a na AM jedynie bezpłatne zakwaterowanie w akademiku tak ?
    • Przez andzia9827
      Cześć, mam mały dylemat
      Zastanawiam sie nad studiami w Gdynii Gdańsku, Warszawie bądź Wrocławiu. Na maturze zdaję rozszerzoną chemię i podstawowe przedmioty wiem, że nie mam co liczyc na publiczne uczelnie szczegolnie, że interesuje mnie później praca w policji, a kierunki które zwróciły moją uwagę to bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją kryminologia i kryminalistyka ew. Kryminologia z kryminalistyką. Dziś będąc na uczelni w Opolu dowiedzialam się, że studiując prawo można także pracować w policji itp. więc moje pytanie jest takie jakie uczelnie polecacie ? I czy jest szansa dostac sie na uczelnie publiczną (w planach mam prywatną) nie mając wielu rozszerzeń i zdaną maturę na minimum. 
    • Przez Łukasz
      O tym jak zdobyć tytuł prawnika (adwokata czy radcy prawnego) i jakie czekają przed Wami zadania i obowiązki opowiada dr Dominika Rydlichowska z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu E. Kwiatkowskiego w Gdyni. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.