Skocz do zawartości
NeM

Wojsko W Systemi Służb Publicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Trafilem na bardzo ciekawy kierunek, a mianowicie "Wojsko W Systemi Służb Publicznych". Wybiera się ktoś na to albo może studiuje? Mam świadomość, że jest to nowy kierunek ale może wie ktoś czy ciężko się dostać na AMW w Gdynii ( dział humanistyczny ) interesuja mnie studia cywilne (wojskowe da sie rowniez na tym dziale? )

Dzieki z gory za odpowiedzi wszystkim, pozdroweczki!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMW w Gdyni to świetna uczelnia i jedna z nielicznych w Polsce kształcąca w takim profilu. Dostać się nie jest łatwo, ale można. Oczywiście łatwiej na studia cywilne bo na wojskowe jest bardzo trudno. 

Po tym można pracować jako cywil w wojsku, ale fajnie byłoby gdybyś po tych studiach poszedł do wojska na przeszkolenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, AMW to bardzo dobra uczelnia i warto się postarać aby tam sie doatać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz - Jeśli bym się dostał i była by taka możliwość to oczywiście z chęcią bym poszedł na te przeszkolenie.

@Sebastian - Dzięki za ten link, naprawdę bardzo spoko kierunki tam znalazłem.

@Łukasz, @Agnieszka, @Sebastian + inni: Macie może znajomych lub wiecie coś więcej na temat progów rekrutacyjnych jakie tam są?  Czytałem jakie tam są przedmioty to po prostu bajka i strasznie mnie to interesuje. Myślę tylko, że mogę się tam nie dostać..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tu znajdziesz wszystkie informacje na temat rekrutacji do AMW 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z tego wynika, ze nie ma okreslonych miejsc na ten kierunek tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lel
      Witam wszystkich, 
         Założyłem konto na tym forum aby otrzymać trochę informacji na temat który mnie od dłuższego czasu trapi. Mam 18 lat i właśnie skończyłem College w Anglii. Jest to kurs budowlany, a mianowicie wstęp w tematykę geodezji, inżynierii oraz architektury. Moje przedmioty to między innymi nauka użytkowania programów CAD, mechanika strukturalna, matematyka rozszerzona, geodezja itp. Problem w tym, że w Anglii są dwa rodzaje szkół. Jedna, tak jak w Polsce kończy się odpowiednikiem matury (A levels), a drugi (ten co ja ukończyłem) nie jest bazowany na egzaminie końcowym, i nazywa się BTEC. Więc matury nie posiadam, mimo tego mogę iść na studia w UK. Edukacje w Polsce ukończyłem na szkole podstawowej, a dalej kontynuowałem w Anglii. Jeśli chodzi o wymogi fizyczne, jestem w bardzo dobrej formie i wymogi sprawnościowe spełniam z nawiązką, więc o to się nie martwię
      Moje pytanie jest następujące: Czy jest jakakolwiek możliwość dostania się na studia mundurowe? Systemy edukacji są dość różne, i nie wiem jak szkoła którą ukończyłem kwalifikuję się w Polsce. Co więcej, jeśli ukończę studia licencjackie w Anglii i będę chciał kontynuować naukę na akademii wojskowej to będą respektowane w Polsce pomimo braku matury? 
      Dzięki za odpowiedzi, oraz przepraszam za jakiekolwiek błędy w pisowni.
    • Przez k0kess
      Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i zastanawiam się nad wyborem studiów. Planuję studiować nawigacje, jednak rozmyślam nad AMW wojskowymi i AM w Gdyni. Z tego co wyczytalem to na AM dużo latwiej się dostać, z resztą jest bodajże 120 miejsc na nawigacje, natomiast na AMW jest raptem 28miejsc , do tego potem sprawnościówka i test psychologiczny. 
      1.Czy z takimi wynikami mam duże szanse dostać się na AMW? Przewiduję, że moje wyniki z matur będą następujące : 70-80% matma podstawa, 70% ang rozszerzenie, 70-80% geografia rozszerzenie. 
      2.A jak to jest z pracą po obydwu uczelniach ,po której większe perspektywy, wyczytałem że po AMW jest się żołnierzem, a w dodatku zarobki są dużo niższe niż pracując na morzu po akademii morskiej? 
      3. Dlaczego na AM ludzie chodzą normalnie w mundurach, skoro to nie jest uczelnia wojskowa? 
      4. Na której uczelni dużo ciężej się jest utrzymać ?
      5. Inną różnicą jest, że na AMW dostaje żołd itd. , a na AM jedynie bezpłatne zakwaterowanie w akademiku tak ?
    • Przez andzia9827
      Cześć, mam mały dylemat
      Zastanawiam sie nad studiami w Gdynii Gdańsku, Warszawie bądź Wrocławiu. Na maturze zdaję rozszerzoną chemię i podstawowe przedmioty wiem, że nie mam co liczyc na publiczne uczelnie szczegolnie, że interesuje mnie później praca w policji, a kierunki które zwróciły moją uwagę to bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalizacją kryminologia i kryminalistyka ew. Kryminologia z kryminalistyką. Dziś będąc na uczelni w Opolu dowiedzialam się, że studiując prawo można także pracować w policji itp. więc moje pytanie jest takie jakie uczelnie polecacie ? I czy jest szansa dostac sie na uczelnie publiczną (w planach mam prywatną) nie mając wielu rozszerzeń i zdaną maturę na minimum. 
    • Przez Łukasz
      O tym jak zdobyć tytuł prawnika (adwokata czy radcy prawnego) i jakie czekają przed Wami zadania i obowiązki opowiada dr Dominika Rydlichowska z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu E. Kwiatkowskiego w Gdyni. 

• Przez Sebastian
      Często nie wystarczy dobry pomysł na własny biznes, żeby odnieść sukces. Porażka w prowadzonej działalności gospodarczej może wynikać z niedopasowania rodzaju aktywności biznesowej do osobowości charakteru. Introwertyk jako właściciel agencji public relations? Dusza towarzystwa jako osoba prowadząca biuro rachunkowego? Słabe szanse na sukces, prawda? No dobrze, ale jak sprawdzić który biznes pasuje najlepiej do mojego charakteru? Pomoże w tym WSAiB  im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, organizująca otwarte, bezpłatne szkolenie na ten temat w siedzibie uczelni. Na zaproszenie  "Kwiatkowskiego" szkolenie poprowadzi 11 maja 2016 r. Magdalena Szostak, coach, trener, psycholog i przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem, właścicielka firmy Congressio. Zobacz jak zapisać się na szkolenie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.