Skocz do zawartości
Kaja Metrowska

Co sądzicie o papierosach elektronicznych?

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu rzucam bezskutecznie palenie. Zastanawiam się nad przerzuceniem się na papierosy elektroniczne. Myslicie,że warto ? Czy ma to sens? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem z rzuceniem palenia, chociaż chyba jestem na dobrej drodze :) 

Ale przejście na elektrycznego papierosa chyba nie ma zbyt dużego sensu, bo ostatnio czytałam, że są tak samo szkodliwe jak papierosy tradycyjne o ile nie bardziej. Najlepiej jest po prostu rzucić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że elektroniczne są jeszcze bardziej szkodliwe niż zwykłe, bo paląc je wdychasz jakieś mieszanki chemiczne, których skutki oddziaływania na organizm wypłyną pewnie po latach...

Trzymam kciuki za rzucenie, ale może innymi metodami:)

Moja mama, która paliła 50 lat, obiecała wnuczkowi że rzuci i poszła na jakieś magnesy. Przed seansem musiała wypalić papierosa i niedopałek trzymać w ręku przez cały seans. Nie pali już 2 lata!!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od jakiegoś czasu palę i powiem Ci,ze nie jest źle. Rzucałem palenie bardzo długo, było mi jednak ciężko tak od razu przestać. Dopiero dzięki papierosom elektronicznym byłem w stanie pokonać ten nałóg. Który wciąga jak cholera jasna...

Obecnie palę papierosy Sensation ( liquidy czyli zapasik kupuję tutaj: ). Jak kupujesz w sklepach internetowych nie jest to takim dużym wydatkiem - szczególnie w porównaniu do tego ile wydaje się na tradycyjne fajki paląc dziennie paczkę albo dwie.

Nie trujesz również otoczenia oraz siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się udało ograniczyć palenie dzięki e-papierosom :) Palę w tej chwili Foof'y wiśniowe z małą zawartością nikotyny i zamierzam zejść do zerówek. Sposób dobry, wolny, ale skuteczny... i nie ma głodu nikotynowego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej jest po prostu rzucić palenie, chociaż wiem, że nie jest to proste :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja lubię palić elektronicznego, to całkiem inny klimat niż przy normalnych fajkach, wszystko wygląda inaczej. Zapach, jakość palenia, no i później nawet ten sam wpływ na palce, skórę... Całkowicie inny temat. Tylko ja jestem cały czas nowa w temacie i też zaczęłam od porządnego fajka od Vilt - sami sobie porównajcie jak to wygląda przy innych papierosach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to ciągle ten sam nałóg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie dalej to nałóg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nadal papieros tylko sami się usprawiedliwiamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie mnie denerwuje jak ludzie pala te e-papierosy w autobusach czy na przystankach, nie przejmujac sie w ogole... Eh masakra. Sam nie pale, nie moja sprawa ale tak jak wyzej. Przejscie z jednego nalogu w drugi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, przyznam, że mnie też to denerwuje, jak ludzie palą te e-papierosy wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem zdania, że to zło i zamiana jednego syfu na drugi. Mam nadzieję, że moda na e-papierosy skończy się. I na palenie w ogóle, choć na to małe szanse...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małe szanse, moda wciąż wsród młodzieży jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

palaczowi trudno jest odciąć się od palenia tak od razu, musi sobie naleźć jakiś zamiennik. Taki elektroniczny na początek będzie dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie za dużo ludzi pali. Ponad połowa moich znajomych. Część przeszła na elektroniczne, ale nie sądzę, żeby były zdrowsze, obawiam się tego co wyjdzie po latach ich używania i pogłębionych badaniach - pewnie nic fajnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście zauważyłem, że w związku z ze zmianami w przepisach dotyczących palenia w pubach, barach i tym podobnych, ludzie zaczęli palić mniej.

A z drugiej strony jest moda na elektroniczne papierosy. Niektórzy na pewno przeginają i palą wszędzie gdzie popadnie. Mam znajomych, którzy palili e-papierosy nawet w pracy przy biurkach. Ale są też y palenia elektronicznych papierosów , których sam od jakiegoś czasu doświadczam po kupieniu.... Po pierwsze - nie śmierdzę tak jak po paleniu zwykłych papierosów. Wspomniane już wyżej palenie w miejscach publicznych, którego nie nadużywam, też jest pewnym em. Ale na przystanku już spokojnie można się zaciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie promuj marek papierosów na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej nie zaczynać tego palić. Niedawno czytałem, że te e-papierosy są tak samo szkodliwe jak zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e-papieros to po prostu oszukiwanie samego siebie. Jak ktoś chce rzucić to lepiej całkiem niż przechodzić na e-papierosy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie popieram e-papierosów ponieważ one też uzależniają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez nie popieram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi