Skocz do zawartości
SuperS

Akademia Morska Gdynia vs Politechnika Gdańska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tegorocznym maturzystą i chciałbym się dowiedzieć która szkoła jest lepsza.

Priorytetem jest to co będę robić po studiach, czyli praca. Po jakiej szkole jest ją łatwiej znaleźć?

Profile, które mnie interesują to na nawigacja na AM oraz mechatronika na PG.

Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ zastanawiam się nad wydawaniem kilkuset złotych na świadectwo zdrowia...

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

To zależy czym chcesz się w życiu zajmować jeśli chcesz pływać po morzu jako nawigator, czy mechanik do zdecydowanie lepiej wybrać Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni o której poczytasz tutaj:

http://taxi2140150.ru/uczelnie-studia?idf=5149&p=&n=akademia-marynarki-wojennej-im-bohaterow-westerplatte-w-gdyni

Jeśli zaś nie chcesz pływać po morzu a chcesz mieć wykształcenie z mechatroniki do pracy w różnych firmach to na pewno Politechnika Gdańska będzie dobrym wyborem.

Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, dzięki za odpowiedź :)

Bardziej na myśli miałem Akademie Morską niż Akademię Marynarki Wojennej. No uważam, że pływanie na morzu to zastrzyk dobrej gotówki już od samego początku i można dużo zwiedzić :) Tylko pytanie czy tacy ludzie są potrzebni.

Pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tacy ludzie są potrzebni. A nie lepiej jest mieć już tytuł oficerski po ukończeniu studiów wojskowych na Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii zdobywasz tytuł wojskowy i masz pracę do końca życia. Jednak są minusy, takie studia to służba, a więc przepustki na weekendy itd. Zaletą jest żołd oraz darmowy kwaterunek i wyżywienie. 

Na pewno nawigatorzy i mechanicy na statkach są potrzebni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na studia wojskowe rekrutacja do 31 marca była bodajże otwarta. Teraz pozostają kierunki cywilne jak się nie mylę. Rozważałem cały czas wojskowe i ostatecznie nie zarejestrowałem się. Głównie blokowało mnie to, że tam zaledwie ~20 osób przyjmują co roku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurencja jest bardzo duża na studia wojskowe, bo naprawdę warto wybrać taką formę studiów. Szczególnie jeśli kogoś to pociąga. Zawsze możesz udać się tam na studia cywilne, dzięki temu może będzie Ci łatwiej później dostać pracę. Tym bardziej, że uczelnia mieści się przy porcie w Gdyni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to teraz mam dylemat Akademia Morska vs Akademia Marynarki Wojennej... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już Twój wybór, chyba nie możemy Ci już bardziej pomóc:)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie pozostaje mi się dopytać jak wyglądają praktyki na AMW / AM, czy są załatwiane przez szkołę czy trzeba samemu szukać. No i najlepiej poznać wszystkie różnice, które dzielą te uczelnie :)

Dziękuje bardzo za pomoc.

Pozdr :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o praktyki to nie mam już takiej wiedzy. Natomiast mogę przypuszczać jak to wygląda. AMW to uczelnia położona przy porcie w Gdyni i na pewno ma tam swoje wtyki, co więcej mają przecież swój port służący do ćwiczeń dla studentów mundurowych, więc jestem przekonany, że z praktykami u nich nie będzie problemu. AM też są organizowane praktyki przez uczelnie. 

Jeśli chodzi o różnice między uczelniami to przede wszystkim AMW to uczelnia, nad którą opiekę sprawują dwa ministerstwa edukacji i obrony narodowej. Jest to uczelnia wojskowa i przy okazji cywilna. Dzięki czemu jest w samym centrum wydarzeń i to co wspomniałem wcześniej port, statki itd. AM to uczelnia cywilna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Muszę wybór szybko przemyśleć :-)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecamy się na przyszłość:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studia na Akademii Marynarki Wojennej - odradzam z całego serca. 85% treści wykładów ma się nijak do przyszłej pracy, a niektórzy wykładowcy są tak chorzy, że bez ściągania po prostu nie zdasz.  O studiach wojskowych na Akademii Marynarki Wojennej zapomnij, jeśli nie masz nikogo z rodziny w tej formacji mundurowej. Studia cywilne związane z pływaniem to jest jedno wielkie nieporozumienie - praktyk nie ma żadnych, dosłownie żadnych (mimo, że na wydziałowej uczelni rzekomo je zapewniają - lista pracodawców jest nieaktualna chyba od 10 lat). O czymkolwiek na okrętach wojennych/w porcie wojennym będąc cywilem zapomnij. Ponadto umundurowania żadnego, które jest wymagane na statku, jeżeli już gdzieś załapiesz się na jakąkolwiek praktykę. Prestiż zerowy. Jak komuś powiesz, że studiowałeś na AMW to każdy (nawet pracodawca w... Polsce) zapyta Cię: ''A co to jest?''. Uczelnia jest dobra dla studentów wojskowych - zdają wszystko terminowo bez poprawek i czeka na nich wygrzany stołek, oraz dzieciaczków, które potrzebują papierka do budżetówki, w której rodzice siedzą od komuny. Natomiast zwykli studenci cywilni to jest taki planktonowy dodatek, z którego szkoła ma dodatkowy hajs z ministerstwa, z erazmusa itd. Jeżeli jesteś trochę bardziej ambitny i chcesz mieć pewną pracę wybierz Politechnikę Gdańską albo Akademię Morską w Gdyni. Może i dostaniesz tam mocniej po pupie, ale w przyszłości Ci się to zwróci. Jeśli mi nie wierzysz - zobacz rankingi i popytaj absolwentów (nie studentów, bo i tak nie będą w stanie się przyznać, że studiują na akademii patologii).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę aby PG czy AM miały lepsze opinie u pracodawców niż AMW. AMW to faktycznie bardzo prestiżowe studia wojskowe i na to ta uczelnia jest nastawiona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klima7
      Witam Was i proszę o pomoc,
      Czy jest tu ktoś kto przenosił się na Politechnikę Warszawską z innej uczelni lub wie jak to wygląda z przenosinami? Czy łatwi to zrobić, czy nie? Konkretnie chodziłoby o przeniesienie na wydział elektryczny.

Brakło mi bardzo niewiele by się tam dostać w rekrutacji, no ale niestety z powodu braku kilku punktów teraz jestem na pierwszym roku Informatyki na Politechnice Łódzkiej(na Informatykę też zamierzam się przenieść)
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez niepoprawny_astronauta
      Witam, poszukuję kogoś kto byłby w stanie odpowiedzieć na moje pytania.
      1.Mianowicie, Politechnika Gdańska czy Poznańska? Chciałabym się wybrać na kierunek budownictwo, z tego co udało się wyczytać ze stron internetowych PG ma więcej kierunków budowa dróg i autostrad, budownictwo morskie itd. Jednak z tego co piszą strony trudno jest się tam dostać. Uczę się dobrze, jednak nie na kierunku budownictwo a na geodezji, ale z tego co mi wiadomo to połączenie może być dobrym planem na przyszłość. 
      2. Czy budownictwo jest ciężkim kierunkiem jak mogło by się wydawać?
      3. Plan B to gospodarka przestrzenna na PG, brzmi ciekawie jednak ilość informacji na ten temat jest dość mała. Czy jakiś student/studentka była by w stanie (bądź absolwent) powiedzieć cokolwiek na ten temat? Ciężko/nie ciężko to pewnie zależy jak się uczysz. 
      Niby mam trochę czasu, lecz we wrześniu trzeba wybrać już rozszerzenia na maturkę a do tego fajnie byłoby wiedzieć gdzie chce się udać. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanka? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na GIG nie ma żadnej wiedzy z górnictwa. Sam kończę ten kierunek i z górnictwa nie miałem nic.  U nas jest trochę finansów, często ludzi po tym kierunku idą w finanse bo jest możliwość zwłaszcza, że masz tytuł inżyniera. Druga sprawa to pójście w produkcję czyli tutaj wszystkie metody produckji np. Lean Manufacturing, Zarządzanie jakością. Trzecia możliwość to logistyka, możesz iść do firmy jako Supply Chain, automotive czy inne. Trzecia możliwość to pójście w menadżerka np. do branż FMCG czyli Nestle, Coca-Cola, Danone. Gillette. Nie wiem jak tam jest ale często rekrutują na stanowiska związane z menadżerką. Więcej Ci nie powiem bo nie interesowałem się. Minusem ale to tylko z mojego punktu widzienia jest to, że nie mamy dużo przydatnych rzeczy pod automotive, rysunek techniczny jest ale sam musiałem się nauczyć GD&T. Programy z AutoCAD mamy ale w automotive raczej chcą solid worksa, catia tutaj też musiałem sobie radzić sam. Mamy mechanikę i wytrzymkę, to jest spoko ale nie ma tego aż tak duzo jak np. MiBM. I co najważnieszje my nie jesteśmy osobami, które będą np. projektować amortyzatory+badać wytrzymałość ich itp, nie bedizemy projektować nic związanego z elektrycznością. To nie są studia od tego. Osoby po AiR, MiBM, Elektrotechnisą są od tego żeby zaprojektować takie rzeczy. W PL nie ma zbyt dużo rozbudowanych centr technicznych. U nas się tylko produkuje a więc absolwent ZiIP jest idealny pod to. Zauważyłem, że firmy często biorą absolwentów po MiBM i dają ich jako np. inzynier procesu też mają szanse bo mają wiedzy techniczna ale nie będą wykorzystywać jej w tak szerokim stopniu w jakim mieli na studiach. ZiIP ma szansę ale to już kwestia "jaki masz pomysł na siebie i co chcesz robić po studiach".
    • Tak, świetna odpowiedzi. Po 5 latach studiów jesteś nikim, brawo kolego za bystre postrzeganie rzeczywistości.  Muszę Cię naprostować.  Nie jesteś nikim, bo masz wykształcenie i to niezłe - stopień naukowy inżynier, więc masz szerokie możliwości tylko wystarczy zacząć się interesować. Absolwenci budownictwa mogą znaleźć pracę również w zakładach produkcyjnych. Znam parę firm, które rekrutują takie osoby na stanowiska tylko trzeba znaleźć taką firmę i wysłać CV.  Po za tym z moich obserwacji wynika, że osoby, często idą w IT po budownictwie. Najczęściej korzystają ze szkół IT.    Po za tym widziałem gdzieś twoje wypowiedzi na temat Zarządzania i Inżynierii produkcji. Sam studiuje ten kierunek i mogę Ci śmiało powiedzieć, że jak masz pisać toksyczny shit o tym kierunku to lepiej usuń konto bo twoja wiedza na temat rynku pracy jest zerowa. 
    • Ty mi radzisz "czytaj ze zrozumieniem"? Naprawdę?  Jeśli nie wiesz jak wyglądają takie studia to proszę łaskawie się zamknąć i nie szerzyć debilizmu... To, że tobie się wydaje coś to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości. Nie znoszę durnych komentarzy, szerzenia debilizmu w internecie. To szkodzi!
    • Cześć ewcia! <3  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.