Skocz do zawartości
Sebastian

Darmowy podręcznik dla podstawówki - samo ZUO? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz o studiach pedagogicznych, pewnie nie jest dla Ciebie bez znaczenia z jakich materiałów dydaktycznych będziesz korzystać. Od września 2014 r. pierwszaki dostaną jeden, wspólny dla wszystkich szkół podręcznik. Czy to dobry pomysł? w którym obywatel jest wychowywany na osobę gotową do podejmowania wyborów (nawet jeśli są ryzykowne) czy też na jednostkę państwa opiekuńczego, gdzie za obywatela myśli się o wszystkim. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się mylę, ale moim zdaniem nie ma nic za darmo. Jeśli w I klasie podrecznik będzie za darmo, to w następnych klasach cena podręczników może być kosmiczna. Uważam, że to średni pomysł. Podręcznik sam w sobie nie jest zły. Zły jest system: uczenie i wymaganie od dzieci głupot lub kierowanie nimi w taki sposób, aby jak najszybciej rzuciły szkołę i poszły do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eskaboy
      Dzień dobry dostałem sie do 2 uniwersytetów chciałbym Poznać wasza opinie gdzie studiowac.
      Informatyka inzynierska na uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu
      Informatyka licencjacka Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie I pytanie czy jest fizyka i czy obowiązkowa ? 
      I czy łatwo po roku przenieść się do UJ LUB UW ? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI
    • Przez yourneutrality
      Cześć  Czy są tu osoby, które studiują, bądź będą studiowały pedagogikę wczesnej edukacji na UWM? Zależałoby mi na tym, aby dowiedzieć się ile mniej więcej potrzeba punktów żeby się dostać, czy mam jakiekolwiek szanse w II turze.
    • Przez natalia.a
      Pomóżcie mi proszę w wymyśleniu pytań szczegółowych do tematu : sposoby pracy nauczyciela z uczniami klasy 3 szkoły podstawowej. 
      Pytanie główne : Jakie sposoby pracy z uczniami klasy 3 są stosowane przez nauczyciela? 
      Pytania szczegółowe : ???
    • Przez Liriell
      Cześć Wam  
      Jak większość osób tutaj mam duży problem... Mianowicie interesują mnie dwie dziedziny wiedzy: psychologia i biologia. Zacznę od tego, że lubię trudne przypadki ludzi. Chciałabym móc im pomagać, sprowadzać na właściwą drogę - dlatego zapisałam się na pedagogikę resocjalizacyjną. Wydaje mi się, że byłabym dobra w tym zawodzie. Moi bliscy mówią, że to nie jest kierunek dla mnie, ponieważ jestem zbyt łagodna (oraz byłam lekko prześladowana w liceum, prawie miałam depresję). Mój chłopak mówi, że nie poradzę sobie ze względu na łagodny charakter, że nie wiem jacy są ci ludzie (on wie bo obracał się wcześniej w takim towarzystwie) i finalnie stwierdził, że nie widzi mnie w tej pracy. Z kolei przyjaciółka mówi, że tacy łagodni ludzie są tam bardzo potrzebni. Od dziecka interesuję się psychologią, kocham czytać na ten temat, wykorzystywać swoją wiedzę. 
      Jednak studia na kierunku typowo "psychologia" są dla mnie zbyt... no nie wiem. Po prostu odpada. Tylko pedagogika resocjalizacyjna.
      W gimnazjum narodziła się nowa "miłość" - biologia. Zdałam dobrze maturę. Bardzo interesuje mnie praca z roślinami. Interesują mnie zjawiska pogodowe, katastrofy, susze, powodzie. Chciałabym dbać o Ziemię, przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń. Lubię ekologię. Ale... mam fobię na punkcie owadów (baaardzo boję się i brzydzę chrabąszczy, bąków, much, ciem, karaluchów i trochę pająków). Jedni mówią, że się zafascynuję na studiach, że pokonam fobię, a później pójdę w kierunku botaniki i będzie spoko. Inni mówią, że nie dam rady, bo będę musiała brać takie owady na ręce i że nie obejdzie się bez rezygnacji ze studiów. Powiem tak... Mam wrażenie, że ta fobia mi powoli znika. Oczywiście ogólnie nie lubię owadów... ale sama nie wiem. Cholernie boję się, że źle wybiorę. A tylko te kierunki mnie interesują. Niestety jestem dwa lata w plecy i muszę na 100% wybrać dobry kierunek aby nie zrezygnować.  
      Myślałam o jakiejś inżynierii bezpieczeństwa, zarządzanie w warunkach kryzysowych.... Ale niestety w gimnazjum i liceum ślizgałam się na matematyce. Byłam bardzo słaba (chociaż maturę podstawową napisałam na około 50%). Z fizyki już też nic nie mówię (słabiutko, ale nie przykładałam się nigdy jakoś specjalnie). A chemia mnie interesuje  i jestem nawet dobra. 
      Nie interesują mnie zarobki. Chcę tylko wstawać z uśmiechem do pracy. Najchętniej studiowałabym te dwa kierunki, ale wiem, że nie podołam...
      Co byście zrobili na moim miejscu? 
    • Przez twist131
      Witam, mam problem odnośnie metodologii mojej pracy, a dokładnie chodzi o zmienne i ich wskaźniki. Nie mam pojęcia czy dobrze to robię, dlatego bardzo proszę o wskazówki.
      Zmienną niezależną rozpisałam tak: ( tabelka w załączniku) natomiast nie wiem jak rozpisać zmienną zależną.
      Problem badawczy to:  wpływ płci na jakość zarządzania albo co wpływa na jakość zarządzania.
      Proszę o pomoc.  

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zobacz jakie są wymagania rekrutacyjne  Poziom języka będzie podany. Studia filologiczne to tak naprawdę studia humanistyczne: uczysz się historii i kultury. Język to podstawa. O tym kierunku na forum było dużo. Poczytaj. 
    • Cześć! Właśnie rozpocząłem studia, ale jestem swoim wyborem trochę rozczarowany (poziom nauczania leży i kwiczy) i rozważam przeniesienie się w przyszłym roku akademickim na studia językowe, konkretnie na filologię romańską. Mam w związku z tym pytanko do studentów romanistyki: z jakim poziomem języka francuskiego zaczęliście studia? Obecnie mam dość dobre B1, ale nie jestem pewien, czy to wystarczy, a w ciągu roku jestem w stanie go podbić, mam moim zdaniem dość dobre predyspozycje językowe. I czy ogólnie polecacie studia filologiczne komuś, kto ma po prostu pociąg do języków obcych, ale nie jest zarazem humanistą?
      Z góry dzięki za odpowiedź!
    • To czy znajdziesz pracę zależeć będzie tylko od Ciebie. Szkoła ma na to bardzo mały wpływ.  Tu bardziej liczy się jakość studenta. Pracy szuka się już w trakcie studiów.  Tutaj masz ofertę uczelni we Wrocławiu, które prowadzą ten kierunek.  https://wroclaw.taxi2140150.ru/finanse-i-rachunkowosc  
    • Witam,   Chciałabym studiować rachunkowość i finanse we Wrocławiu. Jaką uczelnię polecacie? Szukam szkoły, po której łatwo znaleźć pracę, która oferuje jakieś ciekawe praktyki studentom. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Был найден мной нужный веб портал про направление https://shtory.ua.
http://bestseller.reviews

adulttorrent.org/search/menatplay

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.