Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

kalafiorsi

Gorzów ze studenckiego punktu widzenia

Chcąc znaleźć sobie miejsce w Gorzowie trzeba zastanowić się czy lepiej wybrać akademik, czy może mieszkanie. Jak wiadomo aby otrzymać akademik trzeba wykazać odpowiednią sytuację rodzinną, która pozwoli nam na znalezienie miejsca w akademiku. Cena takiego miejsca waha się około 280 zł miesięcznie. Jeżeli się nie uda można spróbować poszukać pokoju - ceny nie są o wiele wyższe, a jeśli znajdzie się nieprzechodni pokój tylko dla siebie to student może mówić, że ma naprawdę szczęście. Nie zapłaci również wiele, ponieważ stawka wynajęcia pokoju w Gorzowie Wielkopolskim (patrząc na gumtree) to koszt od 350 do 450 zł.

Co może zaoferować nam Gorzów Wielkopolski? Studia na dobrym poziomie w punktach zamiejscowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, poprzez placówki macierzyste, czyli Państwową Wyższą Szkołę Zawodową czy Wyższą Szkołę Biznesu.

Odnajdą się tutaj osoby, które dokładnie wiedziały gdzie i co chciały studiować. Gorzów warunkami edukacyjnymi nie ma aż tak wiele do zaoferowania jak giganci na skalę ogólnopolską, dlatego raczej nie spotka się tutaj przypadkowych studentów. Może to i dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie szukania mieszkań to polecam dobry adres nie tylko dla studentów - . Akademiki, mieszkanka, pokoje, stancje i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eeemily
      Czy studiował ktoś może lub zetknął się ze studiami filologicznymi,mam tu na myśli filologię języków obcych albo po prostu studia językowe czy tzw. lingwistykę stosowaną? Jak wyglądają takie studia? Gdyby znalazł się też ktoś kto zetknął się z Uniwersytetem Rzeszowskim lub KUL-em czy UMCS-em, byłabym wdzięczna za opinie o tych uczelniach(Mam świadomość, że zawsze znajdą się i dobre i złe).
    • Przez xann
      Witam chciałabym się dowiedzieć jak wygląda "od kuchni" studiowanie na kierunku geoinformatyka oraz poznać na czym polega praca w tym zawodzie. Jeśli ktoś studiuje ten kierunek lub wie coś o tym proszę o wiadomości prywatne lub odpowiedzi. Chętnie dowiedziałabym się o tym czegoś więcej, ponieważ informacje zawarte w informatorach nie w pełni jasno określająmi obraz tego kierunku.  
    • Przez kwm2018
      Witam, jestem tegoroczną maturzystką, i zastanawiam się nad wyborem studiów. Nie jestem jednak zdecydowana na konkretny kierunek. Myslalam o sinologii lub skandynawistyce a także o logistyce. Chciałabym powiązać moje przyszłe perpektywy zawodowe z wyjazdem za granicę dlatego trudno mi jest zdecydować, ktory kierunek ułatwi mi znalezienie dobrze płatnej pracy.
       Mam także dylemat w wyborze uczelni. Mieszkam w Warszawie lecz chciałabym wyjechać do innego miasta, jestem przekonana ze w Warszawie nie dostałabym się na żadna uczelnie, zdaje rozszerzenie tylko z angielskiego co utrudnia sprawę. Myslalam o studiach w Trojmiescie lub Poznaniu, ale nie wiem które z nich jest na wyższym poziomie pod względem nauki. Mam nadzieję ze ktoś choć w małym stopniu mi doradzi;) 
    • Przez calvaixx
      Cześć, jestem przed podjęciem najważniejszej decyzji w moim życiu. Mianowicie chodzi o wybór kierunku studiów i odpowiedniej uczelni.
      Interesuje mnie dekoracja wnętrz, szerzej pojęta jako architektura wnętrz. Gdzie mogę studiować taki kierunek, jakie miasto polecacie ku temu? Czym mam się kierować przy wyborze? Jakie rozszerzenia powinnam zdawać na maturze?

• Przez Szczupak1323
      Witam, za chwilę rozpoczynam studia dzienne na kierunku finanse i rachunkowość na sggw. Niestety zabrakło mi parę punktów na uw. Mam parę pytań dla lepiej obeznanych osób i dla tych, które ukończyły już ten kierunek:
      1 Słyszałem że jest możliwość przeniesienia z SGGW na UW. Ile w tym prawdy i na jakich zasadach sie to odbywa? 
      2) Jak potoczyło się Wasze życie po ukończeniu tego kierunku? Pracujecie w tym? Był problem z pracą? Jakie były początkowe stawki? 
      3) Po SGGW mam dużo mniejsze szanse znaleźć pracę w tym kierunku niż po UW? 
      4) Czy znajomość języków obcych i informatyka są  jednym z ważnych elementów na tym kierunku i w tym zawodzie pomijając  matematykę?